zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vincent vystudoval konzervatoř v Paříži. Poprvé se objevil před kamerou v roce 1985 v televizním filmu Piege a flics. V roce 1990 ho režisér Jean Paul Rappeneau postavil v roli Christiana po bok Gérarda Depardieua ve snímku Cyrano z Bergeracu (Cyrano de Bergerac), za kterou byl nominován na filmovou cenu Césara.

V dramatu Indočína (Indochine, 1992) si zahrál s francouzskou hvězdou Catherine Deneuve a svůj komediální talent předvedl v komedii Fanfan (1993), kde mu byla partnerkou Sophie Marceau. Jednou z jeho nejpůsobivějších rolí byl part protestantského šlechtice po boku Isabelle Adjani v historickém dramatu Královna Margot (La Reine Margot, 1994). Po úspěších ve Francii se rozhodl dobýt Hollywood.

Zahrál si např. hlavní roli v thrilleru Vrána: Město andělů (The Crow: City of Angels, 1996), Krev andělů (Talk of Angels, 1998), po boku Kim Basinger v dramatu Snila jsem o Africe (I Dreamed of Africa, 2000) či v roce 2000 v hororu Královna prokletých (The Queen of the Damned). Hollywood však nesplnil všechna Perezova očekávání, takže se po Královně prokletých vrátil k natáčení převážně evropských filmů.

Mohli by vás také zajímat…