zavřít
Upravit životopis

Životopis

Virgina Madnes pochází z filmařské rodiny; její o pět let starší bratr Michael Madsen je také herec. Už během středoškolských studií navštěvovala herecké kurzy, v čemž jí podporovala její matka, chicagská TV filmařka. Jako jednadvacetiletá se dala přesvědčit svou agentkou, že v Chicagu si kromě práce v reklamě příliš peněz nevydělá, proto odešla do Kalifornie, kde pracovala jako číšnice a doručovatelka telegramů, než se uplatnila v TV. Zdá se, že hvězdný úspěch byl jejím osudem a její odhodlání a talent se zúročily. Když si režisér David Lynch prohlížel herecký rejstřík, vypadla její polaroidová fotografie na zem, a on ji posléze obsadil do svého filmu Duna, jednoho z jejích prvních filmů. Bezprostředně poté si Madsen zahrála v tehdy “prvním” počítačovém filmu Elektrické sny. Do širšího diváckého povědomí se však zapsala úlohou milenky italského fašistického vůdce (George C. Scott) v TV dramatu Mussolini.

Když Madsen otěhotněla s její tehdejší láskou Antonio Sabato Juniorem, pověsila úspěšnou hereckou kariéru na hřebík a oddala se radostnému očekávání narození chlapce. Teprve poté, co chlapec začal chodit na první stupeň základní školy, se rozhodla obnovit svou hollywoodskou kariéru. Když se Francis Ford Coppola doslechl, že by znovu ráda hrála, pozval ji na konkurz jeho tehdejšího projektu podle románu Johna Grishama, aby vznikl thriller z právnického prostředí Vyvolávač deště. Tato role pro její kariéru znamenala velký návrat. Madsen získala velmi příznivé kritiky za svou roli ve filmu Alexandra Paynea Bokovka, za níž byla nominována na Oscara a Zlatý glóbus.

Přesvědčivý portrét znuděné a sexuálně nenasytné ženy z maloměsta podala v úloze Dolly Harshawové, manželky postaršího majitele autobazaru, která se pokusí zneužít přitažlivého cizince (Don Johnson) ke svým nekalým cílům, v erotickém thrilleru podle románu Charlese Williamse Žhavé místo (r. D. Hopper).

Příležitostně účinkuje V. M. také na divadle, kde se představila mj. ve hře Václava Havla Largo desolato. 1988 se provdala za režiséra Dannyho Hustona, který ji obsadil do svých dvou filmů, do adaptace románu Thorntona Wildera Pan North a do životopisného snímku o francouzské spisovatelce Colette.

Dále se objevila v komediálním dramatu A prairie Home companion, v satirické komedii The Astronaut Farmer v režii Billyho Boba Thorntona, dramatickém příběhu In the Shadow of Wings, založeném na skutečných událostech, ve filmu Duch minulosti Roba Reinera, v kultovním hororu Candyman, kde hrála s Kasi Lemmons, ve sci-fi Horal 2 se Seanem Connerym, v The Hot Spot v režii Dennise Hoppera. Herecká všestrannost Madsen byla také k vidění v nezávislém filmu Almost Salinas, kde hrál John Mahoney a také v Americké pušce, kde se objevil držitel Oscara James Coburn. Z novějších filmu mužeme jmenovet Firewall, A Prairie Home Companion, The Astronaut Farmer. Objevila se také v ceněné sérii televizního kanálu NBC American Dreams.

Mohli by vás také zajímat…