zavřít
Upravit životopis

Životopis

Virginie získala první zkušenost s filmovým byznysem jako pětiletá modelka v reklamě, kterou vytvářel přítel její matky. Tato zkušenost ji i nadále udržela v herectví, když v sedmi letech začala navštěvovat pařížskou divadelní školu "l'Ecole du Spectacle". O tři roky později se objevila ve svém prvním filmu "Les Exploits d'un jeune Don Juan" a o rok později začala hrát v divadle.

Na počátku devadesátých let začala Virginie stabilně pracovat pro film v malé roli Samanthy v komedii "Les Marmottes" (1993), následované dvěma významnějšími rolemi ve filmu Oliviera Assayase "L' Eau froide" (1994) a Benoîta Jacquotse "La Vie de Marianne". O rok později znovu pracovala s Jacquotem na snímku "La fille seule", kde si zahrála mladou těhotnou dívku pracující v hotelu. Film si získal také velký úspěch v USA, díky tomuto úspěchu a výbornému výkonu ve vedlejší roli ve filmu Claudeho Chabrolse "La Cérémonie" (1995), získala zájem režisérů Woodyho Allena a Abela Ferrari.

Následovala vedlejší role pro Hong Kongu režiséra Edwarda Yangse "Mahjong" (1996), zde si zahrála mladou hudebnici. Film "Héroďnes" (1997) vyvolal rozdílné názory, ale její práce byla široce chválena. V následujících letech její uznání a respekt pokračovaly v růstu, díky tvrdé práci na čtyřech filmech. Film "En Plein Coeur" ji obsadil do role drobného zločince zapleteného se starším, bohatým mužem, kdežto film "Fin Aout Debut Septembre" byl romantický, kde si Virginie zahrála mladou návrhářku Annu.

V nadšeně přijaté komedii Olivera Duscatelse o AIDS "Jeanne et le Garçon Formidable" (1998) si zahrála mladou ženu, která našla perfektního, ale HIV pozitivního, muže. Za tuto roli získala ocenění nejlepší herečky na pařížském filmovém festivalu. Čtvrtým filmem v tomto roce byl "A Soldier's Daughter Never Cries", kde měla malou, ale klíčovou roli, která ji představila a získala úspěch u nového publika. Tento film mohl být sebe-úspěšnější, ale v porovnání s následujícím to bylo naprosté nic, když se objevila po boku Leonarda DiCapria ve velko-rozpočtovém filmu Pláž "The Beach"(2000).

Autor: Kamil Koupý

Mohli by vás také zajímat…