zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vítězslav Maštalíř je současný klavírista, varhaník a hudební skladatel. Narodil se 11. března 1976 v Českém Brodě. V současnosti žije v Praze. Je rozvedený, jeho bývalá manželka žije se synem Oliverem (*1998) mimo ČR. Dříve žil několik let v SRN. Tam se ve třinácti letech podílel na opeře jménem „Lisetta und Zweiviereins“. Poté se začal zajímat o jazz a populární hudbu.

Později, na konci minulého století našel v tónech kouzlo romantiky. Píše hudbu k filmům, taneční hudbu, poslechovou hudbu a zhudebnil zatím dvě divadelní hry. „Zkrocení zlé ženy“ a „Zdravý, nemocný“. Obě se v posledních letech hrály vždy v létě na hradě Křivoklát a na jiných místech České Republiky.

Jeho tvorba zahrnuje skladby od klasiky až po moderní hudbu. Tvoří srdcem a ve své hudbě vyjadřuje určitá poselství. Cítí, že hudba je jazykem všech národů. Nemusíte umět třeba japonsky, ale dokážete japonskou hudbu vnímat. Řekne vám víc než slova… od roku 2002 se věnuje hojně tvorbě pro dětské pěvecké sbory. Ročně vystupuje na několika desítkách koncertech.

Vítězslav Maštalíř

41 let, klavírista, hudební skladatel, varhaník