zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vladislav Rousek, narozený 7. 5. 1998 v Praze, v roce 2006 navštěvoval letní hereckou školu. Od roku 2005 navštěvuje také základní uměleckou školu, kde se učí zpěvu a hraní na flétnu. Baví ho zejména práce před kamerou a často se účastní i recitačních soutěží.

Vláďa Rousek není i přes svůj útlý věk před kamerou žádným nováčkem. Od roku 2005 pravidelně natáčí a fotí reklamy, od roku 2006 se objevuje ve větších či menších rolích ve filmech a seriálech pro naše i cizí produkce, např. v televizní inscenaci Karambol, německém snímku Rudý baron, francouzském filmu Faubourg 36 aj. V letošním roce ho začala do svých připravovaných projektů často obsazovat televize Nova. Kromě Ulice, kde hraje Borise Nekonečného (Boriska), ho uvidíte i v dalších seriálech, v nichž se mihne v menších vedlejších rolích (například v Soukromých pastech).

Základní hereckou průpravu získal v roce 2006 v letní herecké škole. Od roku 2005 navštěvuje také základní uměleckou školu, kde se učí zpěv a hraní na flétnu. Moc ho baví zejména práce před kamerou, a tak si každé natáčení náležitě užívá. Často se účastní i recitačních soutěží.

To ale neznamená, že ho míjejí klasické klučičí radovánky. Vláďa je pořádně živé dítě. Rád si zahraje kolektivní sporty, hlavně fotbal, a projede se na kole, lyžích nebo bruslích. Zajímá se taká o skauting a jako většina jeho vrstevníků často a rád usedá k počítači.

Mohli by vás také zajímat…