zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vojtěch Marek (16. ledna 2001, Praha) je český zpěvák, skladatel, textař, publicista a marketingový a PR manažer. Působil jako redaktor v několika předních českých médiích, kde zpracovával módní, lifestylelové a hudební rubriky. V rámci poslední ze jmenovaných psal recenze aktuálních hudebních novinek.

Od mala vyrůstal obklopen hudbou, které se také díky svému otci, bývalému kulturnímu publicistovi, naučil velmi brzy porozumět. Od malička zpíval a učil se hře na violoncello.

Po řadě pracovních zkušeností v médiích na pozici redaktora přešel na „druhý břeh“, do PR. Tím se nejprve zabýval jako živnostník na volné noze, později společně s kamarádkou založil vlastní agenturu, jejíž klientské portfolio zaplnil zejména mladými talenty ze světa hudby.

V té době již zároveň skládá písně a píše k nim texty. Jako songwriter spolupracuje například s Tomem Seanem nebo Naty Hrychovou, píše však i pro sebe. Právě s šestnáctiletým Seanem postupně prohlubuje míru hudební spolupráce natolik, že začíná produkovat Markovy písně. Z nich první byla IN YOUR CAR, kterou 15. března 2021 vydal jako svůj debutový singl a pilotní skladbu z připravovaného EP, jehož vydání je naplánované na léto téhož roku.

Vojta Marek

20 let, zpěvák, skladatel, textař