zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tento herec známý především z filmu „Nebezpečné myšlenky“ (Dangerous Minds) se narodil 10. května 1966 v severní Californii. Navštěvoval Live Oak High School v Morgan Hill, ale v dospívání mu všechno přišlo zajímavější než škola a tak se rozhodl odstěhovat do Los Angeles. Ale než se Wade Dominguez dostal k filmu pracoval například jako go-go tanečník nebo prodavač oblečení v Beverly Centru. V Evropě se krátce živil i jako model. Hrál také ve videoklipu R.E.M. „Losing My Religion“.

Jeho první filmová role byla v roce 1994 ve filmu „Erotique“. Následovali „Nebezpečné myšlenky“ (1995), což byla jeho zlomová role. Zahrál si zde po boku Michelle Pfeiffer trochu problémového studenta Emilia Ramireze, který je na konci filmu zastřelen. V roce 1997 si zahrál ve filmu „City of industry“ a v roce 1998 stihl natočit dva filmy: politický thriller „Stín pochybnosti“ (Shadow of doubt) s Melanií Griffith a Tomem Berengerem a film „Taxman“, který byl do kin uveden na začátku roku 1999, toho se však Wade Dominguez nedožil.

26. srpna 1998 zemřel v Los Angeles na selhání dýchacího ústrojí. Vzpomínají na něj dva bratři Vance a Tom Dominguez, otec Ralph Dominguez a nevlastní matka Joyce Dominguez.

Mohli by vás také zajímat…