zavřít
Upravit životopis

Životopis

Anglický zpěvák, nar. v r. 1945, vl. jm. Glyn Geoffrey Ellis. V r. 1961 zakládá sk. The Jets, která se v r. 1963 přeměňuje na Mindbenders a jejimiž členy jsou Wayne Fontana - voc, Eric Stewart - g, p, voc, Bob Lang - bg, Ric Rothwell – dr.

První úspěch se dostavuje až v r. 1964 v podobě singlu Um Um Um Um Um Um (pův. autorem byl Curtis Mayfield). Druhým velkým hitem The Game Of Love (1965) se prosazují i v USA (1. místo v hitp.). Na konci r. 1965 se ale Fontana se skupinou rozchází.

Samotní Mindbenders mají v r. 1966 hity A Groovy Kind Of Love a Ashes To Ashes. Fontana jako sólista má úspěšný singl Pamela Pamela (autorem Graham Gouldman, pozdější člen sk. 10 CC). V r. 1968 opouští Mindbenders B. Lang, jehož krátce před rozchodem (v témže roce) ještě zastupuje G. Gouldman. E. Stewart se později objevuje ve sk. Hotlegs a 10 CC.

Fontana v r. 1970 končí s pěveckou kariérou a poté pracuje jako profesionální skladatel. Ne pódia se vrací až ve druhé polovině 70. let. V letech osmdesátých mají jiní zpěváci úspěchy s coverzemi jeho skladeb.

Mohli by vás také zajímat…