zavřít
Upravit životopis

Životopis

Will Ferrell si zahrál ve filmu Woodyho Allena Melinda a Melinda, komediích Kicking & Screaming a The Wedding Crashers a nezávislých filmech The Wendell Baker Story a Winter Passing. V roce 2004 se mj. objevil ve snímku Zprávař: Legenda o Ronu Burgundym, který napsal se spoluscénáristou filmu Moje krásná čarodějka Adamem McKayem. Will Ferrell si v Mojí krásné čarodějce zahrál roli Jacka Wyatta a jeho partnerkou mu byla Nicole Kidman.

Předtím si zahrál ve veleúspěšné komedii Vánoční skřítek a dalším hitu Mládí v trapu. Mezi jeho další filmy patří adaptace úspěšného muzikálu The Producers, komedie Stranger Than Fiction a Talladega Nights a animovaný snímek Curious George, jehož hlavní postavě propůjčí svůj hlas.

Ferrell se stal populárním díky pravidelnému vystupování v pořadu Saturday Night Live. Během sedmiletého působení v této show se stal jedním z jejích nejoblíbenějších představitelů a v roce 2001 byl nominován na dvě Emmy.

Jeho celovečerním debutem se stal komediální megahit Špionátor, v němž si zahrál se svým bývalým kolegou ze Saturday Night Live Mikem Myersem. S dalšími spolupracovníky ze SNL se poté objevil ve filmech Proutník, Superstar nebo Noc v Roxbury, na kterém se podílel také jako spoluscénárista. S dalších filmů jmenujme Zoolander nebo Jay a mlčenlivý Bob vrací úder.

Will je trojnásobný otec a žije se švédskou herečkou Vivecou Paulin. Potkali se v roce 1995 a v srpnu 2000 se vzali. Mají spolu tři syny. Magnus Paulin Ferrell se narodil 7. března 2004, Mattias Paulin Ferrell se narodil 30. prosince 2006 a Axel Paulin Ferrell 23. ledna 2010.

Mohli by vás také zajímat…