zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z početné rodiny profesora historie a sociologie. Vystudoval politické vědy na State University of New York (SUNY) v Binghamptonu a inspirován hereckými úspěchy nejstaršího bratra Aleca, rozhodl se také pro hereckou dráhu, kterou zahájil v TV reklamách.

Poprvé na sebe upozornil hlavní rolí úlisného a nemilosrdného vraha Roberta Chamberse v dokumentárně pojatém TV dramatu podle skutečné události Vražda v Central Parku. Po několika vedlejších film. rolích, jimiž prokázal svůj talent po boku hereckých hvězd (Robert De Niro, Richard Gere a Tom Cruise), vstoupil do mezinárodního povědomí úlohou newyorského gigola Joa Caselly, jehož si najme zhrzená lesbička (Kelly Lynchová) ke svedení své přítelkyně (Sherilyn Fennová), v komedii Srdcová trojka (r. Y. Bogayevicz).

Ke zvýšení jeho popularity přispěla následující úloha psychopatického milence Zekeho Hawkinse, podezřelého z vražd, který sleduje pomocí supertechniky na desítkách monitorů dění v bytech svého manhattanského domu, v erotickém psychothrilleru Někdo se dívá (r. Ph. Noyce). Je ženatý se zpěvačkou Chynnou Phillipsovou. Jeho bratři Alec Baldwin (nar. 1958), Stephen Baldwin (nar. 1966) a Daniel Baldwin se rovněž úspěšně věnují herecké kariéře.

Mohli by vás také zajímat…