zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rodina a vztahy
Willie Garson se narodil v americkém New Jersey. O jeho rodině toho není moc známo.

O Williem
Willie začal studovat herectví na The Actors Institute v New Yorku ve věku pouhých 13 let. Poté úspěšně dokončil studium herectví a psychologie na Univerzitě Wesleyan v Middletownu, v Connecticutu. Po ukončení studia se do herectví zamiloval, jeho touha převážila i oddanost k psychologii, kterou měl během studií. Objevil se v mnoha seriálech a filmech jako Cheers, Family Ties, thirtysomething a L.A. Law. Poté byl velmi zaneprázdněn hraním mnoha menších rolí v dalších různých filmech a seriálech – Just Shoot Me,Spin City, Ally McBeal, The Practice, The X Files, Strargate SG1, Medium a mnoho dalších.

Willie se zapsal do pamětí mnoha milionů diváků díky své roli v seriálu Sex ve městě a následně v obou dvou celovečerních filmech. Dále si zahrál v NYPD Blue a také v seriálu z produkce HBO John from Cincinnati. Za svoji kariéru si zahrál ve více než 250 dílech různých seriálů a v 70 filmech. Říká se o něm, že je jedním z nejtalentova­nějších herců současnosti.

Ve filmech jako Kingpin, Něco na té Mary je a Fever Pitch spolupracoval s produkční společností Farrelly Brothers. Několik menších rolí si zahrál v komediích jako jsou Soapdish, Mars útočí! a Being John Malkovich.

Na domácí divadelní scéně spolupracoval se společnosti jak v New Yorku, tak i v Los Angeles. Je členem mnoha divadel a divadelních skupin jako třeba Naked Angeles, The Manhattan Theater Club, The Roundabout Theatre a Geffen Payhouse.

Willie je také členem některých charitativních organizací – Aspen Young Experience, LA’s Alliance for Childern’s Rights a mnoho dalších.

Zajímavosti
- Přes 15 let se velmi blízce přátelí s herečkou Sarah Jessicou Parker.
- Hrál postavu Lee Harveyho Oswalda ve třech různých filmech – „Ruby“, „Quantum Leap“ a „MADtv“
- V roce 2009 adoptoval chlapce Nathana.

Willie Garson

53 let, herec, režisér, producent

Mohli by vás také zajímat…