zavřít
Upravit životopis

Životopis

Yoanna House se narodila 9.dubna 1980 v Jacksonville na Floridě v USA. Měří 180 cm, velikost obuvi má 41 a oblečení 34. V roce 2004 se stala vítězkou 2. řady soutěžní reality show Amerika hledá topmodelku (America´s Next Top Model), v níž ji vybrala Tyra Banks spolu s dalšími porotci. Její otec pochází z Kanady a matka z Mexika. Právě tento koktejl genů z různých částí amerického kontinentu má za následek nevšední krásu, díky níž se Yoanna stala americkou topmodelkou.

Yoanna se již od dětství zajímala o módu. V jejím zájmu ji podporovala zejména babička, se kterou pravidelně sledovaly módní pořady v televizi, četly módní časopisy a chodily nakupovat. Babička také Yoannu učila o couture a jeho důležitosti v módní branži.

Po absolvování Bishop Kenny High School se Yoanna dostala na University of Florida, kde studovala mezinárodní vztahy a asijská studia. Právě za studií se její modelingová kariéra začala rozjíždět. Bohužel v té době neměla Yoanna pro modeling ideální míry a trpěla výraznou nadváhou. Aby měla šanci uspět ve světě módy a splnit si tak svůj velký sen, rozhodla se výrazně zhubnout. Poté, co se zbavila přebytečných kil, se přihlásila do druhé řady úspěšné soutěže Amerika hledá topmodelku. V soutěži zpočátku nepatřila k favoritkám, ale touha po tom stát se topmodelkou ji hnala ke stále lepším výkonům, což nemohli porotci přehlédnout. Právě píle, touha, přesvědčení a milá povaha nakonec Yoanně zajistily vítězství.

Výhrou byl podpis smlouvy s IMG Models, jednou z největších modelingových agentur, nafocení módní dvoustrany v magazínu Jane a spolupráci s kosmetickou značkou Sephora, jejíž tváří se stala. Do světa topmodelingu tak skočila rovnýma nohama.

Yoanna House se kromě modelingu věnuje také televizní kariéře.

Mohli by vás také zajímat…