zavřít
Upravit životopis

Životopis

Young Noble-Rufus Cooper III se narodil 31.března 1978 v Sierra Madre v Kalifornii. Vyrůstal se svoji matkou, jeho sestrou dvojčetem Keishou a s bratrem, který se jmenoval Shawn Furr. Jeho matka brala drogy až do jeho patnácti let a jeho otec Rufus L. je opustil. Žili v Altadeně v Kalifornii do té doby než měl jeho bratr problémy se zákonem a byl nucen opustit stát.

Celá rodina, mimo Keishi, se přestěhovala do Montclair v New Jersey. Young navštěvoval základní školu v Hill Side, kde byl ohodnocen cenou dobrého studenta Good Student Awards. Potom navštěvoval střední školu Glen Field, kde objevil svoji lásku k basketbalu. Ačkoliv byl ve škole dobrý, měl přátelé kteří se pohybovali v drogách a Young viděl, že se tím dá vydělat hodně peněz. Viděl to jako cestu jak zaopatřit sám sebe a svoji matku, která nemohla zaopatřit ostatní děti. Požádal matku o svolení a začal prodávat drogy. Jeho volba ho dovedla do velkých problémů, mimo to i mimo školu.

Jeho matka ho poslala zpátky do Kalifornie za jeho otcem. Nefungovalo to a tak matčin přítel Greg Brown mu pomohl obstarat letenku zpět do New Jersey. Znovu začal chodit do školy zatímco prodával drogy. Young si zasloužil, že mohl hrát v zahajovací sestavě basketbalového týmu Freshmen Squad. Ale před prvním zápasem mu bylo řečeno, že nemůže hrát. Byl zklamaný, vzdal školu a začal prodávat drogy na plný uvázek. Byl pravidelně sužován policií a vcházel a vycházel z nápravného zařízení pro mladistvé. Když mu bylo patnáct let, měl vidění od boha, který mu řekl, že buď skončí ve vězení nebo mrtvý a rozhodl se, že musí změnit svůj život.

Young se zeptal svoji sestry jestli by se k ní nemohl přestěhovat, ale ta byla těhotná a žila s otcem svého dítěte, kterého nechtěla opustit. Dokončila vysokou školu a pak mu dovolila, aby se k ní přestěhoval. Koupil si letenku do Rancho Cucamonga v Kalifornii a žil s Keishou, která mu pomohla se vrátit do školy. Začal rapovat pod přezdívkou Young Noble. Během toho co žil s Keishou už roky, měl telefonát od Bruce Washingtona a Yafeu Fuly, kteří byli jeho přátele z New Jersey. Řekli mu, že jsou v Los Angeles s raperem Tupacem, který byl právě propuštěn z vězení. Druhý den navštívil Noble Fatala a Kadafiho, kteří pracovali na Tupacově albu "All Eyez On Me". Začal je pravidelně navštěvovat.

Během týdne chodil do školy a o víkendech jezdil za nimi. Po tom co ho Tupac slyšel rapovat, zeptal se ho jestli se nechce stát členem jeho skupiny Outlawz. Mělo to však háček.N emohl najednou rapovat a chodit do školy. Takže Tupac mu dal ultimátum, buď dokončí školu nebo se přestěhuje do Los Angeles a stane se hvězdou. Rozhodl se přestěhovat do Los Angeles a připojit ke skupině. 7.září 1996 byl Tupac postřelen z projíždějícího auta v Las Vegas a o týden později zemřel. Young Noble a zbytek skupiny se přestěhovali zpátky do New Jersey. 5.listopadu vyšlo Tupacovo album "The Don Killuminati: The 7 Day Theory". Noble spolupracoval na čtyřech písních, "Bomb First (My Second Reply)", "Hail Mary", "Life Of An Outlaw" a "Just Like Daddy". Noble se těší,že bude hrát ve filmech a že bude režírovat jeho první klip. Pracuje na svém solovém albu "Noble Justice", které se jmenuje po jeho synovi.