zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zach, celým jménem Zachary Douglas Filkins se narodil 15. září 1978. Je to americký hudebník a model ale od roku 2007 je známý především jako frontman, kytarista a zpěvák skupiny OneRepublic.

Dětství strávil intenzivním studiem klasické kytary ve španělské Barceloně. Navštěvoval křesťanskou střední školu Colorado Springs a na vysoké hrál ve školním fotbalovém týmu. Tam se setkal a spřátelil s Ryanem Tedderem a rozhodli se spolu založit skupinu. Později přibrali ještě Brenta Kutzle hrajícího na basu a cello a Eddieho Fishera hrajícího na bicí. Tak vznikla skupina OneRepublic.

Před hudbou Filkins pracoval jako model, předváděl spodní prádlo a to pro značky jako Covington nebo Jockey. V současné době se věnuje především hudbě.

V roce 2007 OneRepublic vydali debutové album Dreaming Out Loud, které obsahovalo singl "Apologize", který okamžitě vyskočil na první příčky hitparád. V roce 2009 vydali druhou skupinocvou desku, neméně úspěšnou, Waking up, se singly "All the Right Moves" a "Secrets".

Zach Filkins je ženatý. Své manželce otevřeně poděkoval v poznámkách k nahrávce z debutového alba OneRepublic - Dreaming Out Loud.

Mluví plynně španělsky.

Mohli by vás také zajímat…