zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zachary Knight "Zach" Galifianakis je americký stand-up komik, herec a pianista. Je znám pro svá četná vystoupení ve filmu a televizi, například v pořadu Comedy Central Presents. Hrál rovněž Allena Garnera v komediích Pařba ve Vegas, Pařba v Bangkoku, Pařba na třetí a v komedii Na doraz (2010).

Mládí
Narodil se v roce 1969 ve Wilkesboro v Severní Karolíně. Matka Mary Frances (rozená Cashion) provozovala centrum pro umění a otec Harry Galifianakis byl prodejce topného oleje. Galifianakisovi prarodiče z otcovi strany emigrovali z řeckého ostrova Kréta. Galifianakis byl pokřtěn v otcově řecké pravoslavné víře. Jeho matka má anglický, seversko-Irsko skotský, skotský, velšský, francouzský a irský původ. Má dva sourozence – mladší sestru Merritt a staršího bratra Grega. Jeho bratrancem je karikaturista listu The Washington Post Nick Galifianakis. Jeho strýc, také Nick Galifianakis, byl kongresmanem za Severní Karolínu v letech 1967–1973. Zach Galifianakis studoval na Wilkes Central High School, poté studoval komunikaci na North Carolina State University, studia ale nedokončil.

Mezi dvěma kapradinami
Galifianakis má řadu videí na internetových stránkách „Funny or Die“ s názvem „Between Two Ferns with Zach Galifianakis“, kde provádí rozhovory s oblíbenými osobnostmi mezi dvěma kapradinami v květináčích. Dělal rozhovory se známými osobnostmi (v Americe) jako je Jimmy Kimmel, Michael Cera, Jon Hamm, Natalie Portman, Charlize Theron, Bradley Cooper (s krátkým vystoupením Carrot Top), Conan O'Brien a Andy Richter, Andy Dick (s krátkým vystoupením), Ben Stiller, Steve Carell, Sean Penn, Bruce Willis, Tila Tequila, Jennifer Aniston, Will Ferrell, Justin Bieber a Barack Obama. Jeho styl rozhovoru se skládá z klasických, typických otázek a někdy i nevhodných sexuálních dotazů a připomínek. Mnoha z jeho otázek zůstanou nezodpovězeny a následuje jen "trapné ticho".

Osobní život
Dne 11. srpna 2012 si vzal Quinn Lundbergovou, spoluzakladatelku dobročinného spolku „Growing Voices“, svatba se konala na UBC farm ve Vancouveru v Britské Kolumbii. V září 2013 čekali své první dítě. Zach Galifianakis je častým uživatelem žvýkacího tabáku.

Mohli by vás také zajímat…