zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zdeněk Rohlíček je český herec. Je synem Zdeňka Rohlíčka a herečky Evy Hruškové. Má mladší bratry Pavla a Vojtěcha, který se věnuje dabingu a herectví. První herecké a pěvecké zkušenosti získával ještě jako dítě na prknech loutkového divadla, před kamerou v několika pohádkách a televizních inscenacích a v hudební škole při sborovém zpěvu. V roce 2002 úspěšně absolvoval Státní konzervatoř v Praze (obor hudebně-dramatický) pod vedením Františka Laurina, Věry Bublíkové a Johanny Tesařové. Kromě divadla spolupracuje Zdeněk Rohlíček i s rozhlasem a televizními produkcemi, hraje na klavír, trubku a bicí a rád fotografuje.

V červnu 2017 se oženil s tanečnicí Libuší Vojtkovou, exmanželkou rockera Pepy Vojtka a muzikálového zpěváka Dana Hůlky.

Divadlo
Po dokončení konzervatoře působil krátce v Divadle Metro v Praze a spolupracoval s Černým divadlem Františka Kratochvíla. Od roku 2004 je členem činoherního souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni a hostuje i v tamním divadle Alfa. V uplynulých letech se opakovaně herecky podílel na festivalech Divadelní léto pod plzeňským nebem a Nebílovské divadelní léto.

Mohli by vás také zajímat…