zavřít
Upravit životopis

Životopis

Italský rockový zpěvák a skladatel ovlivněný soulem, R&B, R&R, funkem, folkem a klasikou, vl. jm. Adelmo Fornaciari (nar. 1955 poblíž Reggio Emilia). Hlasově přirovnáván i k Ray Charlesovi nebo Joe Cockerovi. Zucchero debutuje v r. 1983 (Un po di zucchero).

Nejprve se prosadil několika písněmi pro jiné zpěváky, později se přestěhoval do Ameriky, kde mu pomohl Randy Jackson. Povšiml si ho i Eric Clapton. Nahrává m.j. s Davidem Sanciousem a Brianem Augerem. Následuje spolupráce m.j. s Paulem Youngem a Stingem. Zucchero dlouhodobě spolupracuje s producentem Corradem Rusticim. V r. 1994 vystoupil i na festivalu ve Woodstocku.

Největší hity: Cosi Celeste, Miserere, Il volo, Baila sexy thing, Mama, Dunes Of Mercy, Wonderful World, Senza Una Donna (duet s Paulem Youngem).

V roce 2001 vydává album Shake, kterého se prodalo přes čtyři miliony a Zucchero vystupuje i v Americe. Roku 2004 vychází ZU&COmpany na kterém se nacházejí duety s hvězdami světové pop music. V září 2006 přichází se zbrusu novým albem Fly, "come possiamo volare con le aquile, se siamo contornati da tacchini..." Následující dva roky, přesněji duben 2007- prosinec 2008 je Zucchero na dlouhém turné, tedy "Fly World tour 2007" a "All the Best tour 2008" (v rámci vydání All the Best alba). V listopadu 2008 vycházejí živé koncerty z italské Verony a Milána, pořízené během těchto dvou turné. Album se jmenuje "Live in Italy".

Mohli by vás také zajímat…