zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zuzana Dřízhalová, rodným jménem Zuzana Hanáková, byla česká herečka. Absolvovala pražskou DAMU, obor herectví. V době svého úmrtí byla členkou divadelního souboru Divadla Nablízko, kde účinkovala ve hře Vzducholoď a v mnoha dalších inscenacích. Hostovala též v Národním a ve Švandově divadle.

Jako mladá zpívala v Bambini di Praga. Vystudovala gymnázium a začala studovat Vysokou školu chemickou. Na Divadelní fakultu Akademie múzických umění se nejdříve vůbec nehlásila, šla pomoc příteli, ale byla přijata ona.

Hrála v několika filmech (např. Den kdy nevyšlo slunce, Návštěva staré paní, Vlci ve městě). Hrála v seriálech Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy Marcelu Rubešovou, dále ve Zdivočelé zemi, Četnických humoreskách, Nemocnici na kraji města po dvaceti letech a Nemocnici na kraji města – nové osudy a svoji poslední roli odehrála tři měsíce před smrtí v Ordinaci v růžové zahradě 2. Její manžel byl scénograf a herec Hynek Dřízhal, se kterým vychovávala adoptované dítě.

Zuzana Dřízhalová prohrála svůj boj s rakovinou lymfatických uzlin, zemřela 16. září 2011 ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Mohli by vás také zajímat…