zavřít
Upravit životopis

Životopis

V roce 2007 absolvovala Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Během studií byla členkou Bohemia Baletu, s nímž vystupovala na mnoha českých i zahraničních scénách. Tančila pas de deux Diany a Acteona, variaci La Cigarette od Serge Lifara, Pas de six a Grand pas z baletu Raymonda, Indigo Rose od Jiřího Kyliána či Akvarely od francouzské choreografky Andreo Bérangére.

Od roku 2004 představovala Vílu šeříku v Šípkové Růžence uváděné Taneční konzervatoří hl. m. Prahy ve spolupráci s Národním divadlem. V roce 2007 hostovala v Německu v městském divadle v Hofu, kde ztvárnila roli Mercedes a sólo v cikánském tanci v baletu Don Quijote. K jejím nejvýraznějším úspěchům patří zisk diplomu za 4.-5. místo na VI. mezinárodní baletní soutěži Serge Lifara 2006 v Kyjevě.

Sezonou 2007/2008 započala svou profesionální dráhu jako členka baletu Státní opery Praha, kde ji mohou diváci vídat například v Pas de trois a Tanci velkých labutí v Labutím jezeře, jako Zlou sestru či Hodiny v Popelce, Christinu Daaé ve Fantomovi Opery a v sólu v choreografii Bronislava Roznose Time of Pain.