zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zuzana Kajnarová se narodila v Ostravě. Po dobu studia na víceletém všeobecném gymnáziu navštěvovala Herecké studio Mileny Asmanové a externě spolupracovala s činohrou Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.V průběhu studia na Divadelní fakultě AMU nastoupila angažmá v Divadle ABC a začala hostovat i v jiných pražských divadlech (Viola, Divadelní společnost Jana Hrušínského, Divadlo Vinohrady, Agentura Shock).

V tomto období natočila několik krátkých filmů se studenty FAMU. Dále účinkovala v několika povídkách České televize a hrála ve filmu Pánská Jízda (režie - M. Kotík). Také dostala roli v projektech - Trampoty vodníka Jakoubka (pohádka, režie: V. Olmer), Každý den karneval (tel.film, režie: R. Motyčka), Místo v životě (seriál, režie: J. Chlumský).

V září 2005 absolvovala DAMU a stala se tak „magistrou umění“. V Divadle ABC hraje například v inscenacích Frederick, Tři muži ve člunu, Charleyova teta (režie M. Schejbal) a Žena v bílém (režie J. Pecha). V Divadle na Vinohradech v inscenaci Tango sólo (režie P. Svojtka) a v Divadle Na Jezerce v inscenaci Vajíčko (režie L. Engelová).

V roce 2005 si zahrála ve filmové pohádce Anděl páně (režie Jiří Strach), kde se objevila v roli půvabné a laskavé služky Dorotky.

Mohli by vás také zajímat…