zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zuzana Miková se narodila v Novém Městě na Moravě, kde prožila své dětství. Od první třídy navštěvovala základní uměleckou školu, obor hra na klavír. V jedenácti letech se pod vedením profesorky Lídy Nopové začala věnovat i zpěvu. Díky průpravě u této profesorky byla přijata na Pražskou konzervatoř. Již během studií začala zpívat s hudebními skupinami Exit a Vo.co.de. V roce 2003 se stala finalist kou soutěže Zlíntalent. V soutěži Mladá píseň Jihlava si vyzpívala cenu Karla Vágnera a nabídku natočit vlastní singl. Následovala úspěšná účast v televizním pořadu Rozjezdy pro hvězdy (TV Nova) – 1. místo – a na Czechtalentu – 3. místo.

Pět let působila v projektu Rockestra německého dirigenta Fridemanna Riehleho, se kterým vystupovala v řadě zemí, např. v Dánsku, Německu, Lucembursku, Švýcarsku, na Islandu nebo v Turecku.

Rok 2009 strávila v Anglii, kde se věnovala zdokonalování angličtiny a zpěvu v místních klubových kapelách.

Po návratu se stává frontmanem vlastní skupiny Zu­Za, následně přichází řada koncertů v rámci ČR. Se skupinou Zu-Za vystupuje i po boku bývalého člena skupiny Hot Chocolate Jima Fergusona.

V roce 2009 začíná spolupráci s Gondolán Bandem, zakládá skupinu Zuzana Miková Quintet. V roce 2010 přichází dlouhá řada koncertů v ČR, Německu, Rakousku a na Slovensku. V tomto roce rovněž poznává Hanku Peckovou, kapacitu v oboru rockový a popový zpěv, která jí pomáhá s technikou zpěvu.

Skupina Zu­za se umísťuje v top 50 nejlepších českých kapel v soutěži RGM. Začátkem roku 2011 dostává Zuzana Miková nabídku účasti v projektu Jiří Schelinger – československá pocta 2011, který je vzpomínkou na tohoto interpreta. Zuzana Miková nazpívala společně se svou kapelou píseň Léto s tebou.

V té době již probíhají přípravy na natáčení sólového debutu Tisíce tváří. Album vychází 26. listopadu 2011.

V roce 2012 byla na osobní pozvání Chrise Normana hlavním hostem jeho turné po České republice, v září 2012 reprezentovala společně s Martinem Dejdarem a skupinou Maxim Turbulenc Českou republiku na monumentálním koncertě Integrácia 2012 v Košicích.